انواع سبک ویلا در شمال ایران

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 25 دی 1397 در ساعت 15 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ویلا یکی از انواع مختلف ساختمان می باشد که در مناطق گردشگری بیشتر می توان آنها را یافت. در شمال ایران نیز انواع مختلفی از ویلاهایی که ساخته و آماده فروش هستند را می توان دید. گردشگران بسیاری همه ساله در فصل های مختلفی از سال برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود به این منطقه سفر می کنند. مطمئنا در صورتی که شما نیز جز یکی از افرادی باشید که حداقل یک بار به این نطقه از ایران سفر کرده اید شاهد تنوع بسیار بالایی در طراحی ویلا این منطقه شده اید. در صورتی که مایلید تا در رابطه با سبک طراحی ویلا در شمال ایران اطلاعات بیشتری را کسب نمایید پیشنهاد میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

خرید ویلا به طور معمول به دو صورت انجام می شود. اول از همه اینکه شخصی که قصذد خرید ویلا دارد صرفا به منزله تامین فضایی برای گذراندن تعطیلات خود، دوستان و خانواده اش این کار را می کند. در صورتی که افرادی که قصد این را دارند که با خرید ویلا و فروش آن پس از مدتی سود مناسبی نمایند با دید سرمایه گذاری بلند مدت به آن نگاه می کنند و باید دید که شما به چه دلیلی قصد خرید ویلا دارید تا بهترین مشاوره های لازم توسط انتخاب بهتر شما به شما ارائه شود.

ویلاهای سبک مدیترانه ای

اگر به دنبال یک ویلا رویایی می باشید سبک مدیترانه ای می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. این دست از ویلاها بیشتر در مناطق ساحلی و رو به دریا ساخته می شوند تا جذابیت آنها بیش از پیش شود. از رنگ سفید براق برای افزایش وجه این ویلاها استفاده می کنند و طراحی کلی آنها معمولا بیضی شکل است. ظاهر کلی سایت به صورت ساده بوده و طرح خاصی در نمای آنها به کار گرفته نمی شود. حیات های گل کاری شده دارند تا سبک ییلاقی آنها به خوبی حفظ شود. نمای داخلی این دست از ویلاها می تواند هم به صورت مدرن و هم به صورت سنتی طراحی شود و انتخاب از میان این دو می تواند به سلیقه مالک تغییر یابد. به صورت عمومی در ساخت این ویلاها از حیات هایی بزرگ تر از حد معمول استفاده می شود که در آنها بتوان یک استخر متوسط طراحی نمود.

ویلاهای سنتی

ایرانیان بسیاری هستند که همچنان علاقه مند به خرید ویلا سنتی هستند از این رو بخشی از ویلاهای موجود در شمال ایران بر اساس همین ضائقه ایرانیان طراحی و ساخته می شود تا در صورتی که شما نیز یکی از آن دست افرادی هستید که مایل به خرید یک ویلای سنتی می باشید بتوانید به راحتی نسبت به خرید ویلا  مورد نظر خود اقدام نمایید.

از ویژگی های ویلاهای سنتی می توان به دارا بودن شومینه داخل پذیرایی آن ، گچبری های زیبا در نمای خارجی،  دارا بودن پنجره های کرکره ای و سنگ مرمر برای نمای دیوار ها اشاره نمود.  از دیگر ویژگی های این دست از ویلا ها می توان به رو به جنگل بودن آنها را نام برد. در صورتی که به داشتن یک ویلا رو به جنگل علاقه مند می باشید میتوانید از این دست از ویلا نیز بازدید نموده و نسبت به خرید آنها اقدام نمایید.

ویلا سبک ییلاقی

ویلا سبک ییلاقی جز آن دسته از ویلاهایی است که در عین سادگی می توان در آنها ترکیبی از سبک مدیترانه ای و سنتی را هم مشاهده نمود. از ویژگی های ویلاهای ییلاقی می توان به نداشتن پله زیاد در کنار سقف تخت تر اشاره نمو.د. منظور از سقف تخت آن است که در اینگونه ویلاها سقف با شیب کمتری نسبت به سایر انواع ویلا ساخته می شود و همین امر سبب می شود که بتوان به کمک یک نردبان به ایوان های بالایی نیز به خوبی دسترسی داشت.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()