برف جنگل‌های شمال را سفیدپوش کرد

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 30 دی 1397 در ساعت 14 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برف جنگل‌های شمال را سفیدپوش کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، بارش برف و باران که از صبح روز پنجشنبه در مازندران آغاز شده بود همچنان در استان ادامه دارد که بارش شدید برف موجب سفیدپوش شدن ارتفاعات و انسداد محورهای کوهستانی و بارش شدید باران نیز موجب آبگرفتگی خیابان‌ها و نقاط مختلف شهرهای استان شده است.

بارش شدید در ارتفاعات استان موجب انسداد مقطعی محورهای کوهستانی و قطع راه ارتباطی بیش از 100 روستای استان شده بود که با تلاش نیروهای راهداری و هلال احمر بسیاری از مسیرها بازگشایی و با مسافران خدمات‌رسانی شد.

کشاورزان مازندرانی که سال گذشته به‌علت تنش آبی سالی سخت را پشته‌سر گذاشتند و حتی برخی از کشاورزان به‌علت کمبود آب از کشت شالی در اراضی کشاورزی بازماندند از بارش برف و باران روزهای اخیر خوشحال شدند و چشم به ذخیره آب در پشت سدها و آببندان‌ها دوختند تا در فصل کشاورزی پیش‌رو بتوانند اراضی کشاورزی خود را زیر بار کشت برنج ببرند.

 کشاورزان میاندورودی که سال گذشته به‌علت کاهش شدید آب سد شهید رجایی از کشت برنج محروم شده بودند از بارش‌های اخیر باران و برف بیشتر از هر کسی دیگر خوشحال شدند و در انتظار آغاز فصل بهار برای نشاء برنج در اراضی شالیزاری گهرباران هستند.

 هواشناسی مازندران نیز مقدار بارش برف در ارتفاعات رامسر و تنکابن را 38 سانتی‌متر، ارتفاعات مرزن‌آباد و کلاردشت 50 سانتی‌متر، محور کندوان 80 سانتی‌متر، ارتفاعات کجور 35 سانتی‌متر، ارتفاعات نور و بلده 67 سانتی‌متر، ارتفاعات آمل و محور هراز 50 سانتی‌متر، ارتفاعات و محور سوادکوه 48 سانتی‌متر و محور کیاسر 60 سانتی‌متر اعلام کرد.

بارش برف در مازندران علاوه بر اینکه موجب سفیدپوش شدن ارتفاعات شد منظره‌ای زیبا به جنگل‌ها و راه‌های روستایی استان بخشید.

بارش برف در ارتفاعات شهرستان میاندورود موجب سفیدپوش شدن جنگل‌های بخش مرکزی و دهستان کوهدشت این شهرستان شد که منظره‌ای زیبا را خلق کرد و پای بسیاری از مردم و اهالی شهرستان میاندورود را به ارتفاعات دهستان کوهدشت کشاند.

شهروندان میاندورودی که از بارش برف خوشحال شده بودند از فرصت استفاده کرده و همراه با خانواده به ارتفاعات دهستان کوهدشت حدفاصله روستای اوسا تا جناسم رفته و به برف‌بازی و روشن کردن آتش در هوای سرد و برفی پرداختند.

 بارش برف در ارتفاعات شهرستان میاندورود موجب کند شدن تردد و ترافیک مقطعی در مسیر منتهی به روستاهای سرتا و جناسم شده بود که نشست برف بر روی زمین رانندگان را وادار به بستن زنجیر چرخ کرد.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()